1. Świetnie zrobisz jeśli przynajmniej miesiąc przed sezonem zaczniesz przygotowywać swoją kondycję oraz mięśnie do wysiłku na stoku. Rozpocznij od spacerów i wraz z podniesieniem swojej kondycji zwiększaj dystans i tempo aż przejdziesz do biegu. Biegaj regularnie co zwiększy Twą silę nóg i poprawi kondycję. Te 2 rzeczy są kluczowe przy pierwszych krokach na nartach i snowboardzie.
  2. Najlepszym rozwiązaniem jest ubrać się na "cebulkę" - tak aby podczas wysiłku można było zdjąć niezbędne warstwy ale jednocześnie nie rozbierać się za mocno. Najlepiej mieć na zmianę drugą perę rękawiczek i ciepły polar.
  3. Najlepiej zaufać fachowcom. W profesjonalnej wypożyczalni świetnie doradzą Ci z doborem nart oraz snowboardu. Tam również wiedza jakie kąty powinien mieć w wiązaniach snowboardzista.
  4. Przed wyjściem na narty sprawdź pogodę na www.sudetylift.pl oraz komunikaty lawinowe na stronie GOPR'u. Miej przy sobie telefon, zapasowe ubranie oraz termos z ciepłą herbatą.
  5. Kolor zielony to najłagodniejsza z nartostrad. Jednak żadko spotykamy sie z taka barwą bo to naprawde płaskie stoki sa oznaczana taką barwą. Barwa niebieska to równie płaskie trasy zjazdowe idealnie na początek. Zacznij od takiej. jeśli będzie zbyt płasko na twoje umiejętności wybierz kolor czerwony a następnie czarny, tylko uważaj Czarne nartostrady są dla bardzo dobrze radzących sobie narciarzy.